O NÁS: OBLAK

OBLAK je malé soukromé vydavatelství Blanky Kučerové, které si klade za cíl seznámit turisty - malé i velké - s navštívenými destinacemi pomocí vlastivědných omalovánek (domalovánek - vybarvovánek - jak kdo chce).

Vydáváme rodinné sešity na cesty a pro večerní zábavu ve formátu A4, v barevném a následně černobílém tisku. V tomto netradičním bedekru naleznete 15 zajímavostí popsaných česky a anglicky.

První destinace, která byla takto popsána a vykreslena, bylo horské městečko Vysoké nad Jizerou (říjen 2014). Pokračovali jsme sešitem pro Malou Skálu (červen 2015). Třetí byly Semily (červen 2016), čtvrtá Rokytnice nad Jizerou (červenec 2016). V září jsme dokončili Železný Brod. Spousta práce nás ještě čekala na harrachovském, paseckém a ponikelském sešitě (prosinec 2016). Od začátku roku 2017 jsme zrealizovali omalovánku Prahy a Jilemnice, jednu krajkou omalovánku (pro prvňáčky - speciální číslo časopisu Pastelka) a firemní pohlednice. Koncem roku pak omalovánku Liberce. První polovina roku 2018 byla ve znamení omalovánek Kořenova a Mnichova Hradiště. Začátkem roku 2019 jsme byly osloveny Prahou 4, jejichž omalovánka vznikla na jaře. Realizovali jsme ještě omalovánku pro obec Roprachtice. A znovu připravily obrázky pro Liberecký kraj a krajské prvňáčky (Pastelka). Na podzim vznikly omalovánky pro Vysoké nad Jizerou (druhé velmi upravené vydání) a pro Hostinné. Na konci roku jsme vydaly několik pohlednic (Mikulášskou - A5 a Krakonoše - A5 a A6). A v zimě 2020 přidaly další barevné pohledy (A6) a omalovánkové pohledy s jarními motivy (A5). Na objednávku jsme dělaly i trička s Krakonošem (dětská od velikosti 122 a dospělácká od velikosti S). V červnu 2020 jsme připravily mnohaletý omalovánkový kalendář Krkonoš. A na podzim jsme v realizaci firemní omalovánky pro společnost EMBA.

Obázky v omalovánkách jsou původní, ručně kreslené, jejich autorkou je Eva Hanoutová. Texty a celý management omalovánek vede Blanka Kučerová. Do angličtiny překládá (v současné době) Michal Brnušák. Grafické práce na prvních sešitech prováděla Lenka Kotlárová Popelková (GRA-M), od ponikelského sešitu grafické studio při Tiskárně Glos v Semilech . Odborně pak dohlíží Jan Štifter (časopis Barbar).

Omalovánkové průvodce a omalovánkové pohlednice jsou certifikovány jako Regionální produkt Krkonoše.

Témata můžete pomoci sestavit i VY! Stačí odkliknout kolonku domácích webových stránek a v horní liště rozkliknout HLASUJ !, a dozvíte se rázem, na čem pracujeme nebo budeme pracovat. Dotazníky sdílíme nejen na webu, ale také na Facebooku či partnerských webech.

Pokud máte zájem o sestavení vlastní destinace, obraťte se na nás emailem či telefonicky, nebo nás navštivte na:
Věnceslava Metelky 67, Vysoké nad Jizerou, viz Kontakt